Windows üzerinde PHP

PHP artık Windows üzerinde hiç olmadığı kadar iyi çalışıyor. IIS 7.0 ve Windows Web App Gallery'nin gücünden faydalanın. Hızlı CGI ve WinCache ile hız ve verimliliği artırın.

Windows için PHP'yi Burada Yükleyin!

Windows için PHP'yi, Microsoft Web Platform Installer'ı kullanarak kurun. Hızlı ve kolaydır ve PHP'yi Windows ve IIS üzerinde çalıştırmanın tahmin çabalarını ortadan kaldırır.

PHP 5.2.14'ü kurun
 
Son sürüm PHP 5.3.3'ü php.net'ten kurun

PHP Özellikleri

Yıllar içinde PHP, Windows ve IIS üzerinde çalışma konusunda her geçen gün iyiye gitti. Windows için PHP'nin son sürümü, PHP Temel Geliştiricileri ve Microsoft arasındaki derin işbirliği sayesinde çok önemli geliştirmeler içermektedir. Windows için PHP'nin bu sorun sürümündeki güncellemeler aşağıdakileri içermektedir:

 • En son VC9 derleyicimiz kullanarak derlenmiştir (PHP 5.2'de VC6 kullanılmıştı)
 • Optimize edilmiş API çağrıları (POSIX yerine Win32 kullanarak)
 • Tüm PHP kitaplıkları, kaynak koddan oluşturulmuştur
 • Hız ve kararlılığı geliştirmek için birçok uyumluluk düzeltmesi

Windows üzerinde PHP hakkında daha fazla bilgi veya Windows üzerinde PHP kaynaklarına erişmek için bkz: http://windows.php.net/

PHP Makaleleri

PHP konusunda deneyimli ancak Windows ve IIS ortamında yeniyseniz, en iyi makaleleri veren ve Windows ve IIS ortamı için PHP'nin kurulması, yapılandırılması, çalıştırılması ve optimize edilmesi konusundaki en iyi kılavuz olan IIS üzerinde PHP Uygulamaları Çalıştırma makalesi en iyi başlangıç noktasıdır. Daha gelişmiş konseptler için aşağıdaki diğer mükemmel makalelere başvurun:

Hızlı. FastCGI

FastCGIFastCGI modülü, PHP gibi yaygın çerçevelerin IIS web sunucusu üzerinde barındırılmasını sağlar. FastCGI, üretim ortamları için yüksek performans ve sağlam kararlılık ve Windows üzerindeki PHP uygulamaları için basitleştirilmiş ayarlama ve yönetim sağlar.

Özellikler:

 • PHP işlem havuzu, işlem kullanımını maksimuma çıkarır
 • Optimum performans için PHP işlemlerinin otomatik ayarlanması
 • php.ini'de yapılan değişiklikler için artık tekrar başlatma gerekmiyor
 • php.ini değiştiğinde PHP işlemlerinin otomatik olarak geri dönüştürülmesi
 • IIS sürümlerinde tutarlı özellikler, XP'de yazma ve Windows Server 2008'de uygulama
 • Tek parçacıklı gerçekleştirme ortamı
 • IIS FastCGI ile Parçacıksız Güvenli PHP kullanın

Kur

Daha Fazla Bilgi

WinCache ile Hızlanın

Win Cache PHP için Windows Önbellek Uzantısı, Windows ve Windows Server'da çalışan PHP uygulamalarını hızını artıran bir PHP hızlandırıcısıdır. PHP için Windows Önbellek Uzantısını php.ini dosyasına ekleyin ve sıfır kod değiştirmeyle anında performans avantajlarından faydalanın. WinCache 1.1'deki yeni özellikler arasında APC uyumlu bir API ile Oturum Önbelleği ve Kullanıcı Önbelleği bulunmaktadır ve bunlar, PHP uygulamalarınız için gelişmiş performans avantajları sağlar.

WinCache 1.1 Özellikleri:

 • PHP 5.2 ve PHP 5.3 desteği
 • Yapılandırılabilir PHP opcode önbelleği
 • Dosya sistemi G/Ç düzenleme yükünü azaltmak için yapılandırılabilir dosya önbelleği
 • Mutlak yollar için tekrarlı eşleştirmeyi kaldırmak için görece dosya yolu önbelleği
 • Web grubu ortamlarında dosya sistemi sürekliliği ile oturum önbelleği
 • APC API ile değişkenler ve uygulama verileri için kullanıcı önbelleği
 • Opcode önbelleğini temizlemek ve rehidre etmek için PHP dosyası bildirim desteği
 • Önbellek durumu hakkında bilgi almak için PHP işlevleri

PHP 5.2 için WinCache (Web PI)

Kur

 

PHP 5.3 için WinCache (SourceForge)

Kur

PHP ve Windows Azure

PHP on Windows Azure Var, PHP Windows Azure'de de çalışmaktadır ve Microsoft PHP geliştiricilerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla araçlar ve SDK'lar oluşturmak için toplulukla ortaklık kurmuştur.

Windows Azure Storage for WordPress

WordPress için Windows Azure Depolama: Bu WordPress eklentisi, WordPress destekli web günlüğünüz için ortamları barındırmak için Windows Azure Depolama Hizmetini kullanabilmenizi sağlar. Windows Azure Depolama, içerik sunma için altyapı kurma masrafına girmenize gerek olmadan sitenizin depolamasını ölçeklendirmenin etkili bir yöntemidir.

Hemen alın
Windows Azure SDK for PHP

PHP için Windows Azure SDK: Bu SDK, PHP'nin Windows Azure Depolama ve Diyagnostiğine erişim sağlar.

Hemen alın
Windows Azure AppFabric SDK for PHP

PHP için Windows Azure AppFabric SDK: Bu SDK, PHP'nin Windows Azure AppFabric Service Bus ve Erişim Kontrolü Hizmeti işlevlerine erişim sağlar.

Hemen alın
Windows Azure Command-line Tools for PHP

PHP için Windows Azure Komut Satırı Araçları: Bu, Windows Azure Platformu için kullanılabilir bir paket oluşturan bir komut satırı PHP uygulamasıdır.

Hemen alın
Windows Azure PHP Samples

Windows Azure PHP Örnekleri: PHP'nin Windows Azure hizmetlerini kullanmaya örnekler.

Hemen alın

Keşfedin. Kurun. Keyfini çıkarın.Web Application Gallery

Windows Web App Galerisi, kullanıcıların Microsoft Web Platformu üzerinde sorunsuz çalışma konusunda test edilmiş PHP web uygulamaları bulmaları, keşfetmeleri, kurmaları ve uygulamaları için kolay yollar sunmaktadır.

Popüler Uygulamalar

Topluluğun Microsoft Web Platformundan faydalanmak için geliştirdiği harika modüller, eklentiler ve temaları içeren popüler PHP web uygulamalarından birkaçını deneyin

WordPress

WordPress: WordPress, Microsoft Web Platformunda harika çalışmaktadır. Tek tıklatmalı kurulum dosyasını alın ve topluluk ve Microsoft tarafından geliştirilen harika WordPress eklentilerinden bazılarını görün.

Hemen alın
Drupal

Acquia Drupal: Acquia Drupal, Microsoft Web Platformunda harika çalışmaktadır. Tek tıklatmalı kurulum dosyasını alın ve SQL Server ile Drupal 7'yi, topluluk ve Microsoft tarafından geliştirilen modülleri görün ve ücretsiz yazılımlar ve desteğe erişmek için WebsiteSpark programına kaydolun.

Hemen alın
Joomla!

Joomla!: Joomla!, Web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar kurabilmenize olanak sağlayan, ödüllü bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Kullanım kolaylığı ve genişletilebilirliği gibi pek çok özellik, Joomla!'yı mevcut yazılımlar arasındaki en popüler Web sitesi yazılımı haline getirdi.

Hemen alın

Başlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey, yükleyiciyle birlikte ÜCRETSİZ.