Koruma altında mısınız?

AES'e (Gelişmiş Şifreleme Standardı) Neden İhtiyacınız Var?

Günümüz mobil dünyasında, kablosuz teknolojisi her yerde. Seyahatte internete bağlanmak, mobil aksesuarları bilgisayarlarımıza bağlamak, telefonumuzdan müzik dinlemek ve daha bir sürü şey için kullanıyoruz. Kablosuz teknolojisi öylesine yaygın ki çoğu zaman güvenli olduğunu sanıyoruz. Birçoğumuz şifre giriyor, kişisel veriler gönderiyor ve gizli iş bilgilerini paylaşıyoruz. Gerçek şu ki kablosuz iletişim sistemindeki her nokta muhtemel bir açık arz ediyor ve uygun güvenlik önlemlerini almadan, gizli bilgileriniz risk altında olabilir.

Microsoft'ta, Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanarak iletişimlerinizi korumanıza yardımcı olan kablosuz klavye ürünleri yarattık. AES, bilgisayarınıza veya diğer aygıtlarınıza iletmeden önce tuş vuruşlarınızı şifreler.

Bu SSS, AES'in ne olduğunu, ona neden ihtiyaç duyduğunuzu ve Microsoft'un hassas bilgilerinizi güvende tutmak için aldığı ek önlemleri anlamanıza yardımcı olabilir.

AES nedir?

Gelişmiş Şifreleme Standardı, elektronik verilerin şifrelenmesine yönelik bir spesifikasyondur. National Institute of Standards and Technology (NIST) tarafından 2001'de oluşturulan bu standart, ABD hükümeti ve dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkeler tarafından gizli veri ve bilgilerin korunması için benimsenmiştir.

Klavye için neden AES'e ihtiyaç duyayım?

Kablosuz klavyeler bilgileri havadan iletir, bu da sıkça göz ardı edilen bir açık nokta yaratır. Uygun güvenlik önlemleri alınmadan, siber hırsızlar tuş vuruşlarınızı takip ederek şifrelerinize, kredi kartı numaralarınıza ve diğer hayati bilgilerinize erişim sağlayabilir.

AES klavyeleri güvende tutmaya yardımcı olan diğer özellikler neler?

Başkalarının klavyenizin gizli AES şifreleme anahtarına erişmesini önlemek için, klavyeye ve alıcıya fabrikada yüklendikten sonra anahtara erişimi engelleyen bir bellenim yarattık. Ayrıca Microsoft AES klavyeler, daha sofistike saldırıları önlemek amacıyla her bir iletim için rastgele veri oluşturma ve benzersiz tanımlayıcılar kullanır.

Bir AES klavye kullanıyorsam özel ve gizli bilgilerim %100 güvende mi olur?

AES günümüzde kullanılan en güvenli elektronik veri şifreleme standartlarından biridir. Ancak yine de iş güvenlikse garanti yoktur. Tehditler konusundaki güncel bilgileri takip etmenizi, güçlü şifreler kullanmanızı ve sistemlerinizi ve güvenlik yazılımlarınızı güncel tutmanızı öneririz.

Sculpt Ergonomic Desktop

Sculpt Ergonomic Desktop

Parça No: L5V-00016

Daha fazlasını öğrenin veya bu ürünü satın alın
Sculpt Comfort Desktop

Sculpt Comfort Desktop

Parça No: L3V-00016

Daha fazlasını öğrenin veya bu ürünü satın alın
Wireless Desktop 2000

Wireless Desktop 2000

Parça No: M7J-00011

Daha fazlasını öğrenin veya bu ürünü satın alın
All-in-One Media Keyboard

All-in-One Media Keyboard

Parça No: N9Z-00017

Daha fazlasını öğrenin veya bu ürünü satın alın