Microsoft Kişisel Bilgisayar Donanım Aygıtları Gizlilik Bildirimi

Son Güncelleme Ekim 2014

Microsoft, kendi markasına sahip kişisel bilgisayar donanım aygıtlarıyla kullanım için yazılım sağlarken gizliliğinizi korumaya bağlıdır. Bu gizlilik bildirimi, Microsoft marka donanım aygıtları ve aksesuarlar ile ilgili yazılımların veya hizmetlerin (birlikte "Donanım Aygıtı") veri toplama ve kullanım uygulamalarıyla ilgili birçok noktayı açıklamaktadır. Internet ile iletişim kuran özelliklere odaklanmaktadır. Diğer çevrimiçi veya çevrimdışı Microsoft siteleri, ürünleri, hizmetleri veya aygıtları için geçerli değildir. Bu gizlilik bildirimi, bildirimi görüntüleyen veya bildirime bağlantı veren Donanım Aygıtları için geçerlidir.

Bilgilerinizin Toplanması ve Kullanılması

Microsoft tarafından toplanan veya Microsoft'a gönderilen bilgiler, Amerika Birleşik Devletleri'nde veya Microsoft veya bağlı kuruluşları, yan kuruluşları veya servis sağlayıcılarının tesis bulundurduğu ülkelerde işlenebilir. Microsoft, Avrupa Birliği kaynaklı verilerin toplanması, kullanılması ve saklanması konusunda ABD Ticaret Bakanlığı'nın Safe Harbor kurallarına uymaktadır.

Microsoft ile etkileşimlerinizde size daha tutarlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için, bir Microsoft hizmetinden toplanan bilgiler diğer Microsoft hizmetlerinden elde edilenlerle birleştirilebilir. Bu bildirimde belirtilen haller dışında, sağladığınız kişisel bilgiler izniniz olmadan üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

Microsoft, aşağıdakileri gerçekleştirmek için iletişimlerinizin içeriği dahil hakkınızdaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabilir:

  • Yasalara uymak veya yasal isteklere veya süreçlere yanıt vermek;
  • Yazılım, hizmet veya aygıt kullanımınızı yöneten anlaşmalarımızın veya ilkelerimizin uygulanması dahil olmak üzere, Microsoft'un veya müşterilerimizin haklarını veya mülkiyetini korumak ya da
  • Bu tür bir erişim veya açıklamanın Microsoft çalışanları, müşterileri veya kamunun güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inanıp iyi niyetle hareket etmek.

Bu bildirimde belirtilen haller dışında, sağladığınız kişisel bilgiler izniniz olmadan üçüncü kişilere aktarılmaz. Ara sıra bizim adımıza aşağıdakiler gibi sınırlı hizmetleri sağlamaları için başka şirketler tutuyoruz:

  • Paketleme, satışları ve diğer postaları gönderme ve iletme
  • Ürünler veya hizmetler hakkında müşteri sorularına cevap verme
  • Olay kayıtlarını işleme
  • Hizmetlerimizin istatistiksel analizini gerçekleştirme

Bu şirketlere yalnızca hizmeti sunmak için gereken kişisel bilgiler aktarılacak ve bu bilgilerin başka herhangi bir amaçla kullanılması yasak olacaktır.

Bilgisayarınız Hakkındaki Bilgilerin Toplanması ve Kullanılması

Internet etkinleştirilmiş özelliklere sahip Donanım Aygıtları kullandığınızda, bilgisayarınızla ilgili bilgiler ("standart bilgisayar bilgileri") ziyaret ettiğiniz Web sitelerine veya kullandığınız çevrimiçi hizmetlere gönderilir. Microsoft, standart bilgisayar bilgilerini, size Internet özellikli hizmetler sağlamak, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye yardımcı olmak ve istatistiksel çözümleme yapmak için kullanır. Standart bilgisayar bilgileri genellikle IP adresiniz, işletim sistemi sürümünüz, tarayıcı sürümünüz ve bölge ve dil ayarlarınız gibi bilgiler içerir. Standart bilgisayar bilgileri bazı durumlarda, aygıt üreticisini, aygıt adını ve sürümünü belirten donanım kimliğini de içerebilir. Belirli bir özellik veya hizmet Microsoft'a bilgi gönderirse, standart bilgisayar bilgileri de gönderilecektir.

Bu gizlilik bildiriminde listelenen her Donanım Aygıtı özelliği, yazılımı veya hizmetine karşılık gelen gizlilik ayrıntıları, hangi ek bilgilerin toplandığını ve nasıl kullanıldığını açıklamaktadır.

Bilgilerinizin güvenliği

Microsoft, bilgilerinizin güvenliğini korumaya yardımcı olmaya bağlıdır. Bilgilerinizi yetkisiz erişim, kullanım veya ifşaya karşı korumada yardımcı olmak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanıyoruz. Örneğin, sağladığınız bilgileri sınırlı erişime sahip ve denetim altındaki tesislerde bulunan bilgisayar sistemlerinde saklıyoruz.

Bu gizlilik bildirimine yapılacak değişiklikler

Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve müşteri geribildirimlerindeki değişimleri yansıtmak için bu gizlilik bildirimini ara sıra güncelleyeceğiz. Değişiklik yayınladığımızda, bildirimin üstündeki "son güncelleme" tarihini düzelteceğiz. Bu bildirimde veya Microsoft'un kişisel bilgilerinizi kullanma şeklinde önemli değişiklikler olursa, değişikliği uygulamadan önce bunlarla ilgili bir bildiri yayınlayarak veya doğrudan size bir bildirim göndererek sizi haberdar edeceğiz. Microsoft'un bilgilerinizi koruma şekliyle ilgili bilgi almak için düzenli olarak bu bildirimi gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Daha Fazla Bilgi için

Microsoft bu gizlilik bildirimiyle ilgili yorumlarınızı memnuniyetle karşılamaktadır. Bildirimle ilgili sorularınız varsa veya bildirime bağlı kalmadığımızı düşünüyorsanız lütfen iletişime geçin.

Microsoft Gizliliği
Microsoft Corporation
One Microsoft Way
Redmond, Washington 98052 USA

Belirli özellikler

Belgenin geri kalanı aşağıdaki belirli özellikleri ele alacaktır:

Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı

Donanım Aygıtının kalitesini, güvenilirliğini ve performansını geliştirmek için Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı'na ("CEIP") katılabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve tam CEIP gizlilik bildirimi için http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=280262 sayfasını ziyaret edin

CEIP katılımını kabul etmek veya geri çekmek için, Gizlilik bölümüne veya yazılımla birlikte yüklenen Yardım'a bakın.

Microsoft Hata Raporlama

Microsoft Hata Raporlama, Donanım Aygıtı'nızla yaşayabileceğiniz sorunları Microsoft'a raporlamanızı ve bu tür sorunları önlemenize veya çözmenize yardımcı olacak bilgiler almanızı sağlayan bir hizmet sunmaktadır.

Microsoft Hata Raporlama Hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi ve tam gizlilik bildirimi için http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=280262 sayfasını ziyaret edin

Microsoft Hata Raporlama'yı geri çevirmek için, hata raporları gönderimi sorulduğunda "Hayır"ı seçin.

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTE BAĞLANTILARI

Microsoft Fare ve Klavye Merkezi yazılımı diğer Web Siteleri'ne ("Bağlantı Verilen Siteler") bağlantılar içerir. Bağlantı Verilen Siteler Microsoft'un denetiminde değildir ve Microsoft, sınırlama olmaksızın Bağlantı Verilen Site'deki bağlantılar veya Bağlantı Verilen Site'de yapılan değişiklikler ya da güncelleştirmeler veya Bağlantı Verilen Site'de aktarılan bilgi de dahil olmak üzere, herhangi bir Bağlantı Verilen Site'nin içeriğinden sorumlu değildir. Microsoft, söz konusu bağlantıları yalnızca size kolaylık sağlaması açısından vermektedir ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi Microsoft'un siteyi onayladığı veya operatörleriyle ilişkili olduğu anlamını taşımaz. Microsoft Fare ve Klavye Merkezi yazılımındaki bağlantılar aracılığıyla üçüncü taraflarla (reklam verenler dahil) yapılabilecek anlaşmalar veya ürün ve hizmetlerin teslimatı veya bunlar için ödeme yapmak dahil promosyonlara katılmak ve söz konusu anlaşma veya promosyonlarla ilişkili diğer şart, koşul, garanti veya temsiller, tamamen sizinle reklam veren veya diğer üçüncü taraf arasındadır. Microsoft, bu tür anlaşmalar veya promosyonların herhangi bir parçasından sorumlu veya yükümlü olmayacaktır.

Microsoft Donanım Otomatik Güncelleştirmeler

Bu Özellik Neler Yapar:

Microsoft Donanım Otomatik Güncelleştirmeler özelliği ("Otomatik Güncelleştirmeler"), Donanım Aygıtlarınız için aygıt güncelleştirmeleri almanızı sağlar.

Toplanan, İşlenen veya Aktarılan Bilgiler:

Otomatik Güncelleştirmeler'e katılmayı seçerseniz, bilgisayar yapılandırmanızla ilgili bilgiler Donanım Aygıtlarınız için güncelleştirme mevcut olup olmadığını belirlemek için düzenli aralıklarla çevrimiçi olarak Microsoft'a gönderilecektir. Güncelleştirme mevcutsa, güncelleştirmeyi yüklemeniz hatırlatılacaktır. Hatırlatıldığında güncelleştirmeleri yüklememeyi seçebilirsiniz.

Bilgilerin Kullanımı:

Otomatik Güncelleştirmeler, güncelleştirme mevcut olup olmadığını belirlemek için bilgisayar yapılandırması bilgilerinizi kullanacaktır. Internet'e erişmek için kullandığınız IP adresi Microsoft'a gönderilmektedir, ancak sizi tanımak veya sizinle iletişime geçmek için kullanılmayacaktır.

Seçim/Denetim:

Otomatik Güncelleştirmeler bildirimlerini kabul etmek veya geri çekmek için, yazılımınızla birlikte yüklenen Yardım'a bakın.

LifeCam/LifeChat Yazılımı Yüklemesi

Bu Özellik Neler Yapar:

Bilgisayarınızın LifeCam/LifeChat yazılımının yüklenmesi işlemi sırasında Internet erişimine sahip olması gerekmektedir. Yazılımın karşıdan yüklenecek son sürümünü belirlemek için bilgisayar yapılandırmanızla ilgili bilgiler Microsoft'a gönderilecektir.

Toplanan, İşlenen veya Aktarılan Bilgiler:

LifeCam/LifeChat'i ilk yüklediğinizde, LifeCam/LifeChat yazılımı Microsoft karşıdan yükleme konumunu belirlemek için bilgisayar yapılandırmanızla ilgili bilgileri Microsoft'a gönderecektir.

Bilgilerin Kullanımı:

LifeCam/LifeChat Yüklemesi, sistem yapılandırmanıza karşılık gelen son sürüm LifeCam/LifeChat yazılımının yüklendiğinden emin olmak için bilgisayar yapılandırması bilgilerini kullanır. Internet'e erişmek için kullandığınız IP adresi Microsoft'a gönderilmektedir, ancak sizi tanımak veya sizinle iletişime geçmek için kullanılmayacaktır.

Seçim/Denetim:

Toplanan ve aktarılan veriler LifeCam/LifeChat yazılımının yüklenebilmesi için gereklidir. Microsoft'un bu verileri toplamasını istemiyorsanız bu ürünü kullanmayın.

Surface Hub Geribildirim Gönder

Bu Özellik Neler Yapar:

Surface Hub Geribildirim Gönder özelliği, internet bağlantısı üzerinden Microsoft'a geribildirim göndermenize imkan verir. Bu beyannamede aksi belirtilmediği sürece, Surface Hub geribildirim gönder, kişisel bilgilerinizi Microsoft'a göndermez. Microsoft'a gönderilen bilgiler, Microsoft ve onun kontrolündeki yan ve bağlı kuruluşlar dışında izniniz olmaksızın paylaşılmaz.

Toplanan, İşlenen veya Aktarılan Bilgiler:

Surface Hub Geribildirim Gönder, metin formundaki geribildiriminize ek olarak, isteğinize bağlı olarak Microsoft'un sizinle geribildiriminiz konusunda daha fazla bilgi almak amacıyla iletişim kurmak üzere kullanabileceği bir e-posta adresi eklemenize de imkan verir. E-posta adresiniz, geribildiriminiz hakkında daha fazla bilgi veya açıklama talep etmek haricindeki amaçlarla sizinle iletişim kurmak üzere kullanılmayacaktır.

Surface Hub Geribildirim Gönder, sağladıysanız e-posta adresiniz dahil olmak üzere, geribildiriminiz olarak gönderdikleriniz dışında bilerek veri toplamaz. İnternet üzerinden bilgi göndermenin bir parçası olarak, geribildiriminiz standart bilgisayar bilgileri de içerecektir.

Bilgilerin Kullanımı:

Microsoft, geribildiriminizdeki bilgileri, yazılımlarını, hizmetlerini ve aygıt ürünlerini geliştirmede kullanmak üzere kullanacaktır. Geribildiriminizin parçası olarak dahil edilen standart bilgisayar bilgileri sizinle iletişim kurmak için kullanılmayacaktır.

Seçim/Denetim:

Surface Hub Geribildirim Gönder özelliği, tamamen sizin takdiriniz doğrultusunda kullanılır. Surface Hub uygulamasını kullanmak için geribildirim gönderilmesi zorunlu değildir.