Ви достатньо захищені?

Навіщо потрібна технологія AES (Advance Encryption Standard – поліпшений стандарт шифрування)

У сучасному світі мобільних технологій стандарт безпровідного з’єднання використовується скрізь. Ми застосовуємо його, щоб скористатись Інтернетом у дорозі, під’єднати мобільні аксесуари до свого ПК, послухати музику з телефону – і цей перелік можна продовжувати. Оскільки безпровідні технології стали для нас повсякденним явищем, ми часто вважаємо їх безпечними. Багато з нас під час користування ними вводять паролі, надсилають особисті дані й конфіденційну робочу інформацію. Однак насправді кожна точка доступу до безпровідної системи передачі даних потенційно незахищена, тому без застосування належних заходів безпеки ваші особисті дані можуть опинитися під загрозою.

Корпорація Майкрософт створила серію безпровідних клавіатур, які допоможуть захистити ваше спілкування за допомогою поліпшеного стандарту шифрування (AES). Технологія AES зашифровує інформацію про натискання клавіш, перш ніж передати її на комп’ютер чи інший пристрій.

Ці запитання й відповіді допоможуть зрозуміти, що таке стандарт AES і які допоміжні заходи вжила корпорація Майкрософт, щоб захистити ваші конфіденційні дані.

Що таке стандарт AES?

Поліпшений стандарт шифрування (AES) – це характеристика шифрування електронних даних. Цей стандарт розроблений Національним інститутом стандартів і технологій (National Institute of Standards and Technology – NIST) у 2001 році та прийнятий урядом США й інших країн із метою захисту конфіденційних даних та інформації.

Навіщо мені потрібна клавіатура з технологію AES?

Безпровідні клавіатури передають дані фактично в повітрі, через що можуть виникати точки з незахищеним доступом, які важко виявити. Без застосування належних заходів безпеки будь-який інтернет-злодій може перехопити інформацію про натиснуті вами клавіші й дізнатися ваші паролі, номери кредитних карток та іншу важливу інформацію.

Які додаткові функції підвищують захищеність клавіатури з технологією AES?

Щоб сторонні особи не могли отримати доступ до вашого таємного ключа шифрування AES, ми створили мікропрограму, яка блокує доступ до ключа одразу після його інсталяції в клавіатурі й приймачі на заводі-виробнику. Окрім того, клавіатури Microsoft із технологією AES застосовують генерування випадкових даних і унікальні ідентифікатори для кожної передачі даних, щоб запобігти більш складним атакам.

Якщо я використовую клавіатуру з технологією AES, чи можу я вважати, що моя особиста й конфіденційна інформація на 100 % захищена?

Технологія AES – один із найбільш надійних стандартів шифрування електронних даних у сучасному світі. Однак у питаннях безпеки гарантій не існує. Ми радимо стежити за інформацію про нові загрози, використовувати надійно захищені паролі й постійно оновлювати системи й програмне забезпечення захисту.