Proč být mobilní?

Richard Holmes, ředitel IT ve společnosti BT Financial Group spadající pod banku Westpac, poskytl živý rozhovor stanici Bloomberg TV v 18:00 v pořadu Bloomberg WEST. Čtyřminutový rozhovor vedl moderátor Cory Johnson, který začal přehledem technologických změn, kterým čelí mnoho odvětví, a poznamenal, že tento stav přiměl australskou banku Westpac, aby se postavila čelem k problémům souvisejícím s mobilitou, zabezpečením a cloudem.
V souvislosti s volbou tabletu Surface pro své zaměstnance Holmes uvedl, že to banka Westpac označuje jako „bankovnictví s rychlostí běžného života“. Vysvětlil, že jejich zákazníci chtějí mít možnost provádět transakce doma i na cestách. Poznamenal, že banka Westpac distribuuje mezi zaměstnance tablety Surface, a umožňuje jim tak setkávat se se zákazníky prakticky kdekoliv.
Na otázku „Proč Surface?“ Holmes uvedl, že banka Westpac těží ze své investice do platformy Microsoft v souvislosti s produkty jako Exchange, Office a Lync, a dodal, že je důležité zachovat konzistentní uživatelské rozhraní pro zaměstnance, kteří se dlouhá léta spoléhali na systém Windows.
V souvislosti s chytrými telefony Holmes vysvětlil, že banka Westpac má program Přineste si vlastní zařízení, ale převážně používá zařízení společnosti Nokia. Poznamenal, že nasazují interní aplikace, které umožní spojení tabletů Surface a telefonů v rámci nejdůležitějších scénářů. Johnson se také zeptal, zda systém Office – zvláště aplikace Excel – mají pro banku velký význam. Holmes uvedl, že jeho užitečnost pro finanční plánování neznamená jen zachycení spousty informací, ale jde také o agregaci informací s nástrojem pro řízení vztahů se zákazníky pro přípravu klientských plánů.
Holmes a výkonný ředitel společnosti Airstrip, Alan Portela, se také setkali s reportérem stanice CNBC zaměřeným na technologie, Jonem Forttem, na newyorské burze, aby poskytli stručné informace o jednotlivých společnostech a jejich vztahu ke společnosti Microsoft. Holmes se zaměřil zejména své zkušenosti z oblasti finančních produktů a služeb, partnerství banky Westpac se společností Microsoft a význam práce bez papírových dokumentů ve světě finančnictví. Na základě této konverzace má stanice CNBC zájem o další konverzaci v budoucnu, jakmile banka Westpac získá názory zákazníků a zaměstnanců na zavedení své mobilní strategie.
Business Mobility Enterprise Infographic