Začali sme odpočítať čas do konca podpory systému Windows XP

8. apríla 2014 spoločnosť Microsoft prestane po desiatich rokoch podporovať systém Windows XP. To znamená, že nebudete viac dostávať aktualizácie zabezpečenia ani opravy a skončí sa aj technická podpora pre počítače, ktoré ešte používajú Windows XP SP3 a Office 2003. Bezpečnostné a súkromné dôsledky tejto udalosti môžu mať významný dopad na vaše podnikanie. Ak teda využívate niektorý z týchto produktov, mali by ste sa v tomto smere čo najskôr zariadiť.

Možné dôsledky pre podnikanie:

Bez kriticky dôležitých aktualizácií zabezpečenia sa váš počítač môže stať zraniteľnejším voči škodlivým vírusom, spyware a inému nebezpečnému softvéru, ktorý môže ukradnúť alebo poškodiť vaše firemné dáta a informácie.

Ak sa vyskytnú problémy, online technická podpora a telefonická podpora už, žiaľ, nebudú k dispozícii ani pre vás, ani pre vášho IT partnera, takže s danými problémami si budete musieť poradiť sami.

Z dôvodu ukončenia podpory, nedostatku podporovaného softvéru a zastaraného hardvéru, v ktorom je systém Windows XP nainštalovaný, môže vzrásť riziko výpadkov systému a narušenia fungovania firmy.

Viacerí dodávatelia softvéru a hardvéru už nebudú podporovať produkty so systémom Windows XP, pretože už nebudú mať prístup k aktualizáciám systému Windows XP a balíka Office 2003, aby mohli opraviť prípadné chyby.

Zistite viac

Pozrite si video

Windows XP End of Service – Migrate Today, Thrive Tomorrow (Koniec podpory pre Windows XP – Prejdite na nový systém, aby ste už zajtra mohli úspešne podnikať)
Michael Barnes, viceprezident & a riaditeľ pre výskum, Forrester Research

Meet the New Consumer
in the Enterprise:
Consumerisation of IT

As today's workforce becomes increasingly mobile, there's a greater need for businesses to ensure their IT infrastructure can seamlessly integrate flexible work practices.

Learn more about the transition towards flexible work-styles at our enterprise webinar, and see how Microsoft is helping to bring this vision to life.

What People Are Saying

Organizácie, ktoré naďalej používajú Windows XP, sa nielen vystavujú bezpečnostným rizikám a problémom s podporou, ale aj zbytočne utrácajú peniaze, ktoré by mohli investovať do modernizácie IT vybavenia.

Dokument spoločnosti IDC, Mitigating Risk:
Why Sticking with Windows XP Is a Bad Idea (Zníženie rizika: Prečo zotrvávanie pri systéme Windows XP nie je dobrý nápad) (máj 2012)

Pozrite si dokument

The increasing new technology in mobile computing and the sophistication of network security attacks will test the performance of XP when the support ceases. Enterprises need to consider the functional costs and the vulnerability of their PCs if they continue with the existing OS.

Allan Tong, Director, Asia Pacific, Frost & Sullivan

Windows XP je dôležitá platforma, od ktorej dlhé roky záviselo množstvo spotrebiteľov a firiem. Blížiaci sa koniec predĺženej technickej podpory systému XP je však signálom, že je dôležité začať s prípravami na prechod na novšie verzie operačného systému, aby sa používatelia mohli na svoje systémy spoliehať aj naďalej.

Bryan Ma, pomocný viceprezident pre výskum klientskych zariadení, IDC Asia/Pacific.

Nasadenie systému Windows 8 do zariadení s procesorom Intel zaručí pri prechode zo systému Windows XP vyššiu mieru bezpečnosti, spravovateľnosti, vyšší výkon, životnosť batérie a celkové náklady na vlastníctvo. Intel architektúra je zárukou bezproblémovej integrácie a úplnej kompatibility. Firmy sa môžu spoľahnúť na kompatibilné aplikácie, periférne zariadenia a ovládače, ktoré zabezpečia hladkú integráciu systému Windows 8 Enterprise a zároveň ochránia investície zákazníkov do infraštruktúry.

Nadia Steere, riaditeľka divízie Intel Software & Services Group, Microsoft Marketing Allianc

Viac informácií