3 stratēģiski soļi pretī jauno uzņēmumu izaugsmei

Pulkstenis ir 1 naktī, un es kopā ar 10 citām sievietēm skrienu pa Lasvegasas centrālo ielu. Kopā mēs esam noskrējušas 340 jūdzes no Losandželosas līdz Lasvegasai un tūlīt sasniegsim jaunu maršruta laika rekordu. Esam nomodā jau 44 stundas, un tūkstošiem sieviešu ir nomodā kopā ar mums pašā nakts vidū, virtuāli sveicot mūs ar uzvaru šajā distancē.

Es neesmu profesionāla maratoniste, bet mārketinga direktore sieviešu sporta apģērbu ražotāja uzņēmumā Oiselle. Tieši pateicoties šādām naktīm, kad atrodamies tālu prom no saviem biroja galdiem, mēs esam spējīgi izdzīvot vienā no skarbākajiem mazumtirdzniecības tirgiem pasaulē.

Mēs esam maza komanda, ko veido ap 30 sieviešu, taču mums ir labākā klientu piesaiste nozarē. Kā tad jaunais uzņēmums, kas līdzīgs mūsējam, var izaicināt mazumtirdzniecības milžus? Es nevaru atklāt visus mūsu trikus, taču tālāk pastāstīšu par dažiem soļiem, kas palīdz mums darīt mūsu darbu.  

1. solis. Ātrums ir resurss. Izmantojiet to.

Kā varat izcelties neticami pārblīvētā tirgū? Ar patiesi iespaidīgu reklāmas budžetu vai neticami aktuālu mārketinga pieeju. Vai jums nav miljards dolāru? Šķiet, ka jūsu stratēģija būs aktualitāte, kas apvieno klientu interesi un spēju laicīgi reaģēt. Ātrumu rada komandas spēja izprast un vienoties par stratēģisko virzienu, kā arī deleģēt lēmumu pieņemšanu pašiem izpildītājiem. Kā tas izskatās darbībā? Sapulces uzņēmumā Oiselle ir obligātas un intensīvas. Šajās sapulcēs mēs kopā pārskatām datus un izvirzām uzdevumus. Kad mēs dodamies projām pēc sapulces, mēs to darām kopā. Kad esam kopā izlēmušas, kāds ir labākais veids mūsu mērķu sasniegšanai. Pēc tam mēs ļaujam komandai vaļu — rīkoties pēc saviem ieskatiem, pamatojoties uz aktuālajiem datiem vai klientu atsauksmēm.

Mūsu kopsavilkumi, mārketinga kalendāri, stratēģiskie plāni ir koplietojami dokumenti — vadītāji tos var rediģēt un papildināt reālajā laikā. Mēs strādājam tiešā savienojumā un augšupielādējam savu informāciju mākonī. Mēs apmācām mūsu komandu nevis izpildīt pavēles, bet pieņemt lēmumus un domāt stratēģiski. Mērķi ir konkrēti, taču pieeja ir elastīga. Tā kā strādājam ātri un izvairāmies no šķēršļiem, pirmie nokļūstam dažādās situācijās un izmantojam priekšrocības, ko sniedz aktuāla iesaistīšanās reāllaikā sociāli aktīvā tirgū. Nelielā uzņēmumā elastību nodrošina uzticēšanās, rīki un savu patieso mērķu apzināšanās.

2. solis. Parādieties. Jūs pamanīs.

Grūti uzturēt saziņu ar klientiem, ja atrodaties miljons jūdžu attālumā, un zīmols var šķist “plakans”, ja lielākā daļa klientu saskaras ar pikseļiem, nevis cilvēkiem. Mēs ticam citai metodei — mēs parādāmies. Jūs redzēsit mūsu uzņēmuma darbiniekus uz starta un finiša līnijas skrējienos visā pasaulē. Mēs organizējam dažādas tikšanās un kopīgus pasākumus. Mēs tiekamies katru nedēļu mūsu veikalā Sietlā uz atvērto grupas skrējienu (aicinām visas sievietes neatkarīgi no viņu fiziskās sagatavotības!) un pavadām laiku kopīgā skrējienā, daloties kopīgās atmiņās un maltītēs ar mūsu kopienu.

Mēs ceram, ka katram mūsu klientam kādā brīdī būs iespēja satikt klātienē un aprunāties ar kādu no Oiselle darbiniekiem. Mēs vēlamies uzzināt klientu personiskos stāstus un vēlmes attiecībā pret zīmolu, lai šo informāciju izmantotu uzņēmuma un mūsu kopējās nākotnes izaugsmē. Tā ir lieliska ideja, kas kļūst arī par praktisku problēmu: mums jāspēj strādāt jebkurā vietā. Mūsu komanda ir uzsākusi reklāmas kampaņas no Montānas takām, ziņojusi par mūsu sportistu sasniegumiem ātrāk par sporta žurnālistiem un palīdzējusi klientei ļoti garas distances skrējiena ūdens pauzes laikā. Ja vēlaties nokļūt notikumu centrā, jums jāspēj pavēstīt stāsti un atrisināt problēmas jebkurā vietā. Šajos gadījumos mūsu ierīcēm ir vislielākā nozīme. Lai kļūtu mobils, jums ir jāiegulda līdzekļi mobilitātē, tik vienkārši.

3. solis. Esiet daļa no kaut kā lielāka.

Man to jautā nepārtraukti: “Kā tu to paveici? Kā tu izveidoji šo kopienu? Kāds ir jūsu noslēpums, lai panāktu šādu uzticību?” Tu nevari iegūt kopienu, tu vari to tikai izveidot. Daži kopienas principi ir vienkārši: runāt ar klientiem kā ar cilvēkiem. Citi principi prasa vairāk darba. Cik tas attiecas uz mums, katrs no mums strādā klientu apkalpošanā — jebkurā brīdī pieslēdzoties sociālajos tīklos, e-pastā vai pa tālruni, lai atbildētu uz jautājumiem par zīmolu. Šos cilvēkus, kas ir pievienojušies šai kopienai, mēs uztveram par mūsu zīmola paplašinājumu. Reālajā pasaulē viņi ir galvenais mārketinga dzinējspēks, un mēs tikai sekojam. Šī nepārtrauktā cīņa par cilvēcības saglabāšanu nozarē, kas spiež uzņēmumiem kļūt par efektīvām mašīnām, rada caurspīdīguma, atvērtības un savstarpējas cieņas pilnu kultūru un bieži vien sniedz mūsu klientēm brīnišķīgu pieredzi. Tā ir pieredze, ko viņas atceras, kad viņām kāds pajautā, kurš ir ražojis viņu stilīgos šortus.

Taču šeit ir kāds āķis. Ja visu darāt pareizi — esat ātrs, parādāties un izveidojat kopienu, jūsu komanda ir pārgurusi. Tas ir svētlaimīgs pārgurums, un tomēr pārgurums. Mēs to saucam par “Oiselled”, un tā ir vadības kompetence to atrisināt. Mana svarīgākā loma ir palīdzēt komandai noteikt prioritātes un meklēt veidus, kā strādāt gudrāk, nevis smagāk. Atrast mūsu priekšrocības, efektīvāk izmantot tās īpašības, kas atšķir mūs no pārējiem, un apzināties tos soļus, kurus (vēl) neesam gatavi spert. Mēs meklējam vidusceļu starp “tas ir pārāk labi mūsu kopienai” un “tas ir noderīgi biznesam”, un šajos meklējumos aizrit katra diena darbā. Kad mērķis ir nodefinēts, arī ceļš ir skaidrs, un visa komanda var strādāt kopā, lai sasniegtu vienotu labākas nākotnes vīziju. Iespējas ir visur — jums tikai jāpaspēj pirmajam. Varat arī izmantot mazliet maģijas.

Rīkojieties ātri, izmantojiet izdevību!

Par autoru

Oiselle mārketinga direktore

Darba sākšana ar Microsoft 365

Tā ir pazīstamā sistēma Office un vēl dažādi rīki, kas palīdz labāk strādāt kopā, lai varat izdarīt vairāk jebkurā laikā un vietā.

Iegādāties tūlīt
Saistītais saturs
Grow my business

Kā izveidot maksas meklēšanas stratēģiju ar mazu budžetu

Papildinformācija
Grow my business

Nozīmīgas mārketinga idejas mazajiem uzņēmumiem

Papildinformācija
Grow my business

Mākslīgais intelekts un mārketings: darba sākšana

Papildinformācija

Izaugsmes centrs nenodrošina profesionālus padomus attiecībā uz nodokļiem vai finansēm. Jums jāsazinās ar savu nodokļu vai finanšu speciālistu, lai apspriestu savu situāciju.