Ofiste masasında oturan, kask ve dirseklikli adam. Yalnızca orijinal Windows ihtiyacınız olan güvenliği, güncellemeleri ve desteği sağlar.

Risk almayın.
Güvende kalın.

Lisanssız yazılım kurulu bir bilgisayarda,
%33 oranında kötü amaçlı yazılıma
maruz kalma olasılığı vardır.

Orijinal Yazılım Satın Alın.

Orjinal olmayan yazılımlar kişisel bilgilerinize, iş verilerinize ve şirket sistemlerinize zarar verebilir. Tüm bu olasılıklar karşısında zarar görmemek için orijinal yazılım satın alın, risk almayın ve güvende kalın.

Orijinal Olmayan Yazılımın Riskleri

Orjinal olmayan yazılımlar, bilgisayar korsanlarına ve virüslere açık kapı bırakabilir. Bu durum kişisel olarak size veya işinize ciddi zararlar verebilir. İşinizi güvenilir şartlar altında yapmak, kişisel ve finansal verilerinizi korumak için orjinal yazılım kullanın. Risk almayın, güvende kalın.

Güvende olmak için ne yapmalı?

Satın almadan önce yazılım hakkında bilgi sahibi olun.

Rakamlarla risk

Yazılım ve kötü amaçlı yazılımların arasındaki ilişkinin ne kadar yakın olduğunu gösteren grafik Kaynak IDC

Kötü amaçlı yazılımın yayılması, lisanssız yazılımlarla ilişkilidir

Küresel olarak, lisanssız yazılımı kullanmak ve kötü amaçlı yazılımla karşılaşmak arasında güçlü ve tutarlı bir ilişki (r-0.78) vardır. Bu nedenle, lisanssız yazılımın kullanımı arttıkça, kötü amaçlı yazılımla karşılaşma riski de artar.

Bu yüksek korelasyona rağmen, lisanssız yazılımlar endişe verici oranda artmaya devam ediyor. Altı bölgeden dördünde - Asya-Pasifik, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ve Latin Amerika - kişisel bilgisayarlarda olan yazılımların çoğu lisanssızdır. Ayrıca, IDC, lisanssız yazılım satın alırken üçte bir oranda kötü amaçlı yazılımla karşılaşma riskinin olduğunu tahmin ediyor.