Blijf up-to-date met een zakelijke agenda.

Het is 01:00 uur, en ikzelf en tien andere vrouwen zijn aan het hardlopen op de Las Vegas Strip. We hebben samen in totaal 340 mijl van Los Angeles naar Las Vegas hardgelopen en staan op het punt een FKT (Fastest Known Time, oftewel snelste bekende tijd) voor dat traject te behalen. We zijn al 44 uur wakker, en duizenden vrouwen zijn nu midden in de nacht ook wakker om ons aan te moedigen terwijl we de laatste loodjes leggen en de wedstrijd winnen.

Ik ben geen professionele hardloopster, ik ben de marketingleider van een bedrijf in hardloopkleding voor dames, Oiselle (uitspraak: wa-zel). Nachten zoals deze – wanneer we buiten in de wereld zijn en niet aan ons bureau gekluisterd zitten – zijn hoe we overleven in een van de hardste retailmarkten ter wereld.

Wij zijn een klein team van niet meer dan 30 vrouwen, maar we hebben de beste klantbetrokkenheid in de industrie. Dus hoe daagt een start-up zoals de onze de retailgiganten uit? Ik kan niet ons hele draaiboek of business calendar onthullen, maar wat volgt zijn een paar stappen die ons helpen te doen wat wij doen.    

Stap 1 – Snelheid is een bron. Maak er gebruik van.

Wat helpt je te worden opgemerkt in een enorm drukke markt? Een heel groot reclamebudget, of een zeer relevante marketingbenadering. Heb je geen miljard euro? Dan is relevantie – een sterke combinatie van klantinteresse en tijdigheid – het antwoord. Snelheid komt voort uit het vermogen van een team om van tevoren strategische leiding zowel te begrijpen als overeen te komen, en besluitvorming over te laten aan tactische uitvoerders. Hoe ziet dit er in de praktijk uit? Briefings bij Oiselle zijn verplicht en intensief. Het zijn de vergaderingen waarbij we samen naar gegevens kijken, richtlijnen bespreken en onze business calendar afstemmen.  Want wanneer we vertrekken, vertrekken we samen. Nadat we gezamenlijk hebben besloten wat de beste manier voor ons is om onze doelen te bereiken. En daarna laten we het team lopen – laten we ze hun eigen beslissingen nemen, ad hoc of op basis van gegevens in het kanaal, of klantfeedback die in realtime of via zakelijke mail binnenkomt.

Onze briefings, marketingagenda’s en tactische plannen zijn allemaalgedeelde documenten – in realtime bewerkt en bijgewerkt door kanaalleiders. Live koppelingen en een zakelijke agenda zijn onmisbaar voor ons, evenals het uploaden van onze assets naar de cloud.  We trainen ons team niet in wat er moet worden uitgevoerd, maar hoe er beslissingen moeten worden genomen en strategisch moet worden nagedacht. De doelen staan vast, maar de benadering is flexibel. Omdat we snel zijn en bottlenecks vermijden, o.a. dankzij een gezamelijke zakelijke agenda, komen we als eerste bij situaties aan en profiteren we van realtime relevantie in een altijd beschikbare, sociale markt. In een klein bedrijf komt flexibiliteit voort uit vertrouwen, tools en weten waar je heen gaat.

Stap 2 – Breng een bezoekje. Dat valt op.

Contact met klanten is moeilijk wanneer je duizenden kilometers van elkaar verwijderd bent, en een merk voelt al gauw als “eendimensionaal” aan wanneer een klant meer touchpoints met pixels dan met mensen heeft. Wij geloven in een andere benadering – wij brengen een bezoekje. Leden van ons bedrijf zijn te vinden bij de startlijn en finishlijn van wedstrijden over de hele wereld. Ze organiseren bijeenkomsten en IRL-evenementen en -ervaringen. We komen elke week bijeen in onze winkel in Seattle om te gaan hardlopen met onze open groep (alle niveaus en tempo’s welkom!) en besteden in onze gemeenschap ontzettend veel tijd aan het gezamenlijk afleggen van kilometers, het ophalen van herinneringen en het genieten van maaltijden.

We hopen dat elke klant op een of ander moment een persoonlijk gesprek met een Oiselle-medewerker kan voeren. Dat de klant zijn persoonlijke verhalen en wensen voor het merk kan delen, zodat we het bedrijf en onze gezamenlijke toekomst daarop kunnen baseren. Hoewel het een mooi idee is, wordt het ook een operationeel probleem: we moetenvanaf elke locatie kunnen werken. Ons team heeft campagnes gelanceerd vanaf wandellocaties in Montana, de prestaties van onze atleten sneller aangekondigd dan sportverslaggevers, en een klantprobleem opgelost in een drinkpauze tijdens een lange hardloopsessie. Als je erbij wilt zijn terwijl het gebeurt, moet je verhalen kunnen vertellen en onderweg problemen kunnen oplossen. Hier zijn onze apparaten belangrijker dan je ooit zult weten. Om mobiel te zijn, moet je in mobiliteit investeren. Zo simpel is het.

Stap 3 – Wees onderdeel van iets.

Ik hoor het constant: “Hoe heb je dat gedaan? Die gemeenschap gevormd? Hoe heb je al die aanhang gekregen?” Een gemeenschap is niet iets dat je hebt, maar iets dat je opbouwt. Sommige gemeenschapsprincipes zijn eenvoudig: praat met klanten zoals mensen met mensen praten. Voor andere principes is meer werk nodig. Wat ons betreft werkt elk van ons in de klantenservice – we gebruiken sociale media, zakelijke mail of de telefoon om namens het merk vragen te beantwoorden. We begrijpen dat deze mensen die zich bij deze gemeenschap hebben aangesloten, een uitbreiding van het merk zijn. In de echte wereld zijn zij het toonaangevende marketingmiddel, en alles wat wij zeggen gebeurt. Deze meedogenloze strijd om menselijk te blijven – in een industrie die bedrijven dwingt om efficiënte machines te worden – creëert een cultuur van transparantie, openheid en wederkerigheid, en geeft klanten vaak nogal magische ervaringen. Magie die ze zullen onthouden en zich zullen herinneren wanneer ze worden gevraagd “Hé… wat een coole shorts… wie maakt die?”

Er is echter wel een nadeel. Als je het correct doet – snelheid, een bezoekje brengen en een gemeenschap vormen – is je team uitgeput. Het is dan misschien een gelukzalige burn-out, maar het is uiteindelijk wel een burn-out. Wij zeggen in zo’n geval “Ik ben Oiselled”, en het is aan het leiderschap om het op te lossen. Mijn belangrijkste rol is mijn team helpen onze mogelijkheden te prioriteren en manieren te vinden om slimmer te werken, niet harder. Onze voordelen te vinden, de momenten te benutten die een verschil maken, en te erkennen welke stappen we (nog) niet kunnen nemen. Te kijken naar het snijpunt van “voelt goed voor onze gemeenschap” en “werkt hard voor het bedrijf” – en elke dag ons best te doen het onroerend goed daar uit te breiden. Want wanneer de bestemming is bepaald, is de startbaan duidelijk en werkt het hele team aan dezelfde versie van een betere toekomst. Overal liggen kansen – je moet ze gewoon als eerste grijpen. En onderweg zorg je misschien wel voor wat magie.

Wees snel, grijp kansen!

Over de auteur

Megan Murray is a Strategist and Experience Designer. Her work spans the strategic process and includes research, brand strategy, digital strategy, and experience design. However, Megan's passion is human behavior. "I'm deeply interested in how experiences can change minds, encourage behavior, and help people accomplish their goals." A practiced strategist and proven team leader, Megan has a knack for bringing people together around design challenges that matter.

Aan de slag met Microsoft 365

Het is het Office-pakket dat je kent, plus de hulpmiddelen waarmee je beter kunt samenwerken. Zo kun je overal en altijd meer voor elkaar krijgen.

Nu kopen
Verwante inhoud
Grow my business

Marketingideeën voor kleine bedrijven die een verschil maken

Meer informatie
Grow my business

Kunstmatige intelligentie voor marketing: aan de slag

Meer informatie
Grow my business

Mobiel bereikbaar zijn en bestanden delen als succesfactor

Meer informatie

Het Groeicentrum is geen professioneel belasting- of financieel advies. Neem contact op met je eigen belasting- of financieel adviseur om je eigen situatie door te nemen.