Sociálnu sieť pre podniky Yammer používa aj Wiktor Leo Burnett, slovenská pobočka medzinárodnej siete Leo Burnett Worldwide

Publikované: 11. marca 2013

Výhody firemnej sociálnej siete s názvom Yammer od spoločnosti Microsoft využíva od začiatku nového roka aj reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett, päťnásobný víťaz titulu Agentúra roka. Oceňuje jeho jednoduchosť, okamžitú interaktivitu a možnosť zdieľať informácie v rámci firmy.


Integrácia sociálnych sietí do firemnej komunikácie sa stala základom pre lepšiu spoluprácu zamestnancov v mnohých moderných podnikoch. S týmto trendom kráča aj reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett, ktorá do svojej komunikácie v slovenskej pobočke zahrnula sociálnu sieť pre firmy Yammer.

Služba Yammer umožňuje zamestnancom v rámci jednej spoločnosti, ale i mimo nej, bezpečne zdieľať informácie medzi jednotlivými oddeleniami, ale aj pobočkami a interaktívne komunikovať. Zapája do komunikácie všetkých zamestnancov a zlepšuje ich vzájomnú informovanosť popri znížení objemu odoslaných e-mailov.

“Yammer je bezpečná, súkromná sociálna sieť pre každú firmu v cloude. Zamestnancom umožňuje byť viac produktívnymi, ľahšie spolupracovať, rýchlejšie sa rozhodovať a organizovať sa do tímov najmä v prostrediach, kde sa zamestnávatelia snažia udržať talent vo svojich radoch tak, aby vzájomná komunikácia bola atraktívna pre všetky tri generácie pracovníkov, ktoré sa dnes bežne stretávajú na pracovisku,” vysvetlil Martin Čerňák, manažér divízie Office, Microsoft Slovakia.

Dôvody rozhodnutia pre Yammer priblížil Peter Kontra, managing director Wiktor Leo Burnett, nasledovne: “Wiktor Leo Burnett je so svojimi 60 zamestnancami presne ten prípad firmy, ktorá je malá na to, aby mala na mieru postavený intranet portál, ale zas priveľká na to, aby platformu pre internú komunikáciu vôbec nemala. Doteraz sme fungovali ako väčšina firiem našej veľkosti na báze skupinového e-mailu, interného "chatu" a tiež na tak trošku kostrbatých databázových funkciách nášho ERP systému, fungujúceho na platforme Lotusov. Na prelome rokov sme sa však pustili do razantnej inovácie nášho produktu, čo sa však pri našom type biznisu nepodarí bez plošného tlaku na transformáciu myslenia v celej firme. A keďže naši dvaja noví digitálni kreatívni riaditelia s Yammerom už prišli do kontaktu, navrhli ho ako nástroj, ktorý nám práve v tomto pomôže.“

“S Yammerom som získala prvé skúsenosti v Španielsku a Veľkej Británii. V zahraničí je to pomerne rozšírený nástroj a jeho používateľské rozhranie umožňuje intuitívne používanie. Používame ho najmä ako zdroj na inšpirácie, zdieľame zaujímavé zistenia, oznamujeme podujatia, jeho prostredníctvom informujeme kolegov o nových technológiách a vymieňame si informácie. V súčasnosti používame Yammer prostredníctvom prehliadača, ale tešíme sa už aj na vylepšenia v desktopovej verzii,” povedala Alexandra Pytko, associate digital creative director, Wiktor Leo Burnett.

Yammerom

Yammer ponúka firemným pracovníkom podobnú funkcionalitu, ako známe sociálne siete: upravovanie profilu, informácií, fotografií, online chat, vkladanie príspevkov na spoločnú stenu, ankiet, súborov, odkazov, podujatí atď. Umožňuje vytvárať pracovné skupiny, komunity a témy s rôznymi úrovňami prístupu, kde môžu používatelia zdieľať navzájom informácie a spolupracovať na projektoch.

“Hlavný prínos riešenia pre našu spoločnosť je, že sieť vieme používať interne, je to v skutku jednoduchý prístup ku internej komunikácii. Obsah, ktorý nie je vyslovene spojený s ďalšími úlohami, sme tak mohli presunúť na náš vlastný kanál,” doplnila Alexandra Pytko.

Vo vyššej verzii sú k dispozícii ďalšie vylepšené nástroje, integrácia s podnikovými aplikáciami a ďalšie. V súčasnosti má Yammer viac ako 5 miliónov používateľov vo viac než 200 000 firmách po celom svete, používa ho napríklad Deloitte, Ford, IKEA či Telefónica.

Yammer si možno stiahnuť na stránke www.yammer.com, základná verzia je k dispozícii bezplatne.

Prístup k službe Yammer je pre zákazníkov služby Office 365 od 1. marca 2013 zahrnutý priamo v cene mesačných poplatkov, bez ich navýšenia v porovnaní s predchádzajúcimi platnými cenami.

Novinky o službe Yammer http://blog.yammer.com/blog/


Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk