Nová verzia Office 365 je oddnes dostupná aj pre menšie slovenské firmy do 10 zamestnancov

Publikované: 16. apríla 2013

Spoločnosť Microsoft dnes ohlásila novú verziu kancelárskeho balíka vo verzii pre komerčné použitie vo firmách do 10 zamestnancov aj na Slovensku. Cloudová služba prináša viacero noviniek, ktorými odpovedá na potreby firiem všetkých veľkostí.


Spoločnosť Microsoft dnes na Slovensku sprístupnila novú generáciu služby Office 365 pre malé firmy. Najnovšia verzia obsahuje aktualizované verzie Microsoft Lync Online, Exchange Online a SharePoint Online, aktualizované známe aplikácie balíka Office dostupné cez cloud až na päť zariadení PC, alebo Mac a prepojenie na sociálne siete prostredníctvom služieb SharePoint a Yammer a Lync a Skype."Prostredníctvom služby Office 365 Small Business Premium môžu aj menšie firmy používať technológie v minulosti dostupné len pre veľké, investične silnejšie spoločnosti. Tie zahŕňajú najnovšiu verziu Office balíka a novinku formou praktického ročného predplatného aj prístup k profesionálnej mailovej schránke, úložisku dokumentov, firemnej webstránke a nástrojom na nízkonákladové telefonovanie cez internet," povedal Martin Čerňák, manažér divízie Office v slovenskej pobočke Microsoft Slovakia.

Od jeho uvedenia v polovici roku 2011, sa stal Office 365 najrýchlejšie rastúcim odvetvím v spoločnosti Microsoft. Za posledných 12 mesiacov narástol počet malých a stredných podnikov používajúcich Office 365 o 150%. Najnovšia verzia Office 365 pre firmy bude celkovo dostupná v 89 krajinách a 33 jazykoch.

So službou Office 365 majú už skúsenosti aj niektoré slovenské spoločnosti. Prínos riešenia potvrdzuje napríklad Ing. Ján Rak, technický riaditeľ spoločnosti Strabag Property and Facility Services s.r.o., ktorá Office 365 už implementovala: "Prechod na Office 365 nám umožnil optimalizovať náklady na IT infraštruktúru, ktoré sa podľa prvých prepočtov znížili o cca 40 %. Poskytuje nám zároveň flexibilitu, ktorá je tak potrebná v našom dynamicky sa meniacom odvetví. Toto nové riešenie sa stalo zároveň integračnou platformou, ktorá zefektívňuje prácu a komunikáciu v rámci spoločnosti."

Dôvody pre používanie Office 365 má aj nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. "Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre Office 365 bolo to, že súčasťou služby je aj úložisko SharePoint pre zdieľanie dokumentov a taktiež pohodlný prístup k pracovným emailom z akéhokoľvek počítača s pripojením na internet ", vysvetlil programový manažér Peter Kalčevský Junior Achievement Slovensko, ktorý mal na starosti implementáciu riešenia a je zodpovedný za správu riešenia a konfiguráciu klientov.

Office 365 pre firmy bude na Slovensku postupne dostupný v nasledovných verziách:

 1. Office 365 pre malé firmy (Small Business Premium), dostupná od 16. 4. 2013
  • Navrhnutá pre firmy do 10 zamestnancov;
  • Zahŕňa Office 365 ProPlus vrátane plných a najnovších verzií všetkých aplikácií Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, InfoPath a Lync, použiteľné až na 5 PC/Mac pre jedného používateľa;
  • Okrem toho obsahuje profesionálny e-mail, zdieľané kalendáre, webové nástroje a jednoducho usporiadateľné videokonferencie v HD;
  • Predplatné za jedného používateľa je 124,80 Euro ročne alebo 12,80 Euro mesačne.*
   *Ceny bez DPH
 2. Office 365 pre stredné firmy , dostupná od 1. 5. 2013
  • Navrhnutá pre firmy od 10 do 250 zamestnancov;
  • Okrem najnovšej verzie Office balíka prináša vylepšené nástroje na komunikáciu a tímovú spoluprácu aj pre stredne veľké spoločnosti;
  • Zahŕňa integráciu Active Directory pre pokročilejšie formy nasadenia IT
  • Obsahuje prehľadné nástroje na správu IT, správcovský panel je prístupný cez webové rozhranie;
  • K dispozícii je telefonická technická podpora počas pracovných hodín;
  • Predplatné za jedného používateľa je realizované cez tzv. Open licenčný model, koncové ceny určuje distribútor a predajcovia.

Viac o Office 365 a jeho bezplatnú 30 dňovú verziu možno odskúšať na www.office.com/slovakia

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk