Microsoft predstavil nové produkty pre hybridný cloud

Publikované: 4. júna 2013

Nová vlna produktov 2013 prináša synergické riešenia pre hybridný cloud, mobilitu zamestnancov a moderný vývoj aplikácií. Predstavené boli Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 a SQL Server 2014.


Na podujatí TechEd North America 2013, predstavila spoločnosť Microsoft portfólio nových riešení s cieľom pomôcť podnikom v ére cloud computingu a pripojenia viacerých zariadení. Viceprezident pre divíziu serverov Brad Anderson a jeho kolegovia v príhovore predviedli, ako pomôžu nové produkty v rámci klientov, infraštruktúry dátových centier, verejného cloudu a vývoja aplikácií, zaistiť čo najkomplexnejšie prepojenú podnikovú platformu.

TechEd North America 2013

"Produkty a služby, ktoré sme predstavili, ukazujú, že Microsoft stavil na cloud computing s cieľom posilniť produktivitu našich zákazníkov novými spôsobmi,“ povedal Anderson.

“Mnohé firmy na Slovensku pochopili, že investovať do vlastnej hardvérovej infraštruktúry a jej správy, si vyžaduje vysoké počiatočné náklady, nehovoriac o jej dlhoročnej správe a potrebe pravidelnej obnovy. Preto prechádzajú na naše riešenia v cloude, ktoré šetria náklady a zefektívňujú prácu,” dodal Peter Jirsák, manažér divízie serverov, Microsoft Slovakia.

Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2 a SQL Server 2014 budú k dispozícii v náhľadovej verzii v priebehu tohto mesiaca. Ich cieľom je prepojiť zákazníkov dátových centier, prevádzkovateľov dátových centier a Windows Azure. Pomocou nich môžu podniky svoje IT služby a aplikácie dostupné cez cloud škálovať nahor či nadol, podľa aktuálnych obchodných potrieb. Windows Server 2012 R2 a System Center 2012 R2 budú uvoľnené do predaja do konca kalendárneho roka 2013, systém SQL Server 2014 bude vydaný krátko potom.

Nové riešenia zahŕňajú:

  • Nové verzie podnikových riešení pre hybridný cloud: Windows Server 2012 R2, System Center 2012 R2, Windows Intune a SQL Server 2014.
  • Nové funkcie Windows Azure: Windows Azure Biz Talk v testovacej verzii, pre integráciu podnikových riešení on premise a v cloude, nové minútové spoplatňovanie virtuálnych serverov, ktoré zvyšujú efektivitu cloudu pre zákazníkov. Ďalšie nové výhody uľahčujú predplatiteľom služby MSDN vývoj a testovanie aplikácií na Windows Azure.

V rámci úvodnej prezentácie bolo predstavených aj niekoľko významných referenčných zákazníkov, vrátane výrobcu luxusných vozidiel Aston Martin. Ten je jedným z príkladov firiem, ktoré používajú produkty spoločnosti Microsoft a cloudové riešenia. „Jediným cieľom našich zamestnancov je zabezpečiť pokročilú technológiu, ktorá umožňuje Aston Martin postaviť najkrajšie a najkultovejšie športové vozidlá na svete," povedal Daniel Roach-Rooke, manažér IT infraštruktúry, Aston Martin. "Microsoft je našou voľbou od firemných desktopov až po vývoj softvéru do súkromného a verejného cloudu."

Viac informácií nájdete na blogoch o Windows Server and System Center, SQL Server a Windows Azure blog.

Viac informácií

Microsoft je registrovaná obchodná značka spoločnosti Microsoft Corp. v USA a/alebo iných krajinách.
Názvy konkrétnych spoločností a produktov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente môžu byť obchodnými značkami príslušných vlastníkov.

Kontakt pre styk s médiami
Zdenka Krížová, Microsoft Slovakia, s.r.o.

Michal Krajčír, AMI Communications
tel.: +421 907 673 554
e-mail: michal.krajcir@amic.sk