Šesť dôvodov, prečo Microsoft Hyper-V predstihne VMware

Podľa analytika Joea Clabbyho sa stala divízia VMware spoločnosti EMC v IT odbore premiantom, aspoň čo sa týka softvéru pre virtualizáciu (združovanie) serverových hardvérových prostriedkov na platforme x86. VMware zažilo závratný vzostup na špičku trhu s virtualizačnými produktmi pre platformu x86, pričom mu v ceste nestáli prakticky žiadni konkurenti. Príčinou tohto úspechu bola strategická vízia (VMware správne predpovedalo obrovský rastový potenciál virtualizačného softvéru, zatiaľ čo konkurencii sa to nepodarilo), schopnosti inovovať a solídna marketingová a predajná práca. Clabby Analytics sa však domnieva, že obdobie ľahkej nadvlády VMware čoskoro skončí. Po predstavení technológie Hyper-V od spoločnosti Microsoft bude musieť VMware čeliť veľmi vážnej konkurencii zo strany výrobcu, ktorý má k dispozícii obrovské finančné zdroje, masívnu celosvetovú marketingovú a predajnú sieť, významnú trhovú penetráciu medzi podnikmi na zozname Fortune 500 aj malými a strednými firmami, rozsiahlu doplnkovú infraštruktúru a v neposlednom rade široký výber produktov pre správu.

V tomto dokumente White Paper predstavuje Joe Clabby technológiu pre virtualizáciu serverov a v šiestich bodoch tvrdí, že Microsoft môže v tomto segmente v priebehu budúcich piatich rokov VMware predstihnúť. Clabby konkrétne dochádza k záveru, že Microsoft má výhody, čo sa týka ceny, balenia, výberu, dosahu, kontroly/integrácie a bázy inštalácií.

Na prevzatie:

Postup pre prevzatie tohto súboru: Kliknite na uvedené prepojenie pravým tlačidlom myši a z kontextovej ponuky vyberte príkaz Uložiť cieľ ako.