Malé a stredne veľké firmy

Riešenia pre malé a stredné firmy

Ak sa radíte medzi malé či stredné firmy, pri svojom podnikaní ste nútení udržiavať nízke výdavky na IT a zároveň svojim zákazníkom poskytovať prvotriedne služby. Ak ste malá firma (približne päť serverov a menej než 25 stolových či prenosných počítačov), zrejme nemáte IT personál, ktorý sa na plný úväzok venuje správe systémov, napríklad opravám a inováciám, zotaveniam po havárii a zaisteniu nepretržitého chodu podniku. Ak ste stredne veľká firma (5 – 30 serverov a 25 – 250 stolových či prenosných počítačov), pravdepodobne máte 1 – 4 IT pracovníkov, ktorí sú všestranní a každodenne vykonávajú široké spektrum činností.

V tejto situácii prichádza na rad virtualizácia. Produkty pre virtualizáciu v malých a stredných firmách vám umožnia poskytovať vyššiu úroveň IT služieb pri súčasnom znížení nákladov a zachovaní súčasného stavu IT personálu.

Spoločnosť Microsoft ponúka rozsiahly sortiment produktov pre virtualizáciu a správu IT infraštruktúry, či už sa radíte medzi stredne veľké firmy s vlastným menším IT personálom, alebo medzi malé firmy, o ktorých výpočtovú techniku sa stará partner. Technológia Hyper-V poskytuje virtuálnu platformu, na ktorej je možné konsolidovať niekoľko rolí servera vo forme samostatných virtuálnych počítačov bežiacich na jednom fyzickom počítači. Server Hyper-V si môžete bezplatne prevziať a získať tak prístup k možnostiam virtualizácie serverov; ak už vlastníte Windows Server 2008 alebo plánujete inováciu na tento systém, bude táto technológia integrovaná. Microsoft System Center Virtual Machine Manager Workgroup Edition umožňuje v spojení s produktom System Center Essentials 2007 vyššie využitie fyzických serverov, rýchle zriaďovanie a centralizovanú správu fyzických a virtuálnych serverov. Microsoft System Center Essentials 2007 poskytuje komplexné možnosti pre správu systémov, napríklad sledovanie a upozorňovanie, distribúciu softvéru, správu aktualizácií a evidenciu softvéru a hardvéru. Partneri spoločnosti Microsoft ponúkajú doplnkové riešenia pre zaistenie prevádzkyschopnosti firmy (napríklad replikáciu pre virtuálne počítače bez použitia technológie SAN), ktoré skracujú prestoje a zvyšujú dostupnosť. Windows Small Business Server 2008 a Windows Essentials Business Server 2008 obsahujú technológie systému Windows Server 2008 Standard, ktoré podporujú virtualizáciu pomocou technológie Hyper-V a vylepšujú prevádzku firmy.

Virtualizácia ponúka malým a stredným firmám množstvo výhod, medzi ktoré patrí:

  • Zníženie nákladov na IT
  • Vylepšenie dostupnosti
  • Vylepšenie kvality služieb
ilustračné ikona

Partner

Kontaktujte niektorého partnera a zistite, ako svoj podnik môžete optimalizovať pomocou virtualizácie.

ilustračné ikona

Prípadové štúdie

O tejto problematike sa môžete dozvedieť oveľa viac. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete tu: