Microsoft Eğitim Çözümleri Uzmanı İş Ortakları (Microsoft Silver/Gold Learning Competency Partners)

Yetkili Microsoft eğitim merkezleri Microsoft İş Ortakları Ağı’na (Microsoft Partner Network) Silver veya Gold seviyede akredite olmuş, uzmanlığını kanıtlamış iş ortaklarından oluşur. Yetkili eğitim merkezlerinde yapılan Microsoft eğitimlerinde Microsoft resmi müfredatı işlenir,orijinal Microsoft kurs kitapları (MOC) katılımcılara dağıtılır ve eğitimler Microsoft Sertifikalı Eğitmenler (MCT) tarafından verilir. Aynı zamanda Prometric sınav merkezi olan yetkili eğitim merkezlerinden Microsoft Sertifikasyon sınavlarına girebilir ve dünya çapında tanınan eğitim sertifikalarına sahip olabilirsiniz. Microsoft yetkili eğitim merkezlerimizde kurumsal lisans anlaşmaları ile müşterilerimize verilen SATV – Eğitim kuponlarınızı değerlendirebilirsiniz. Microsoft Eğitim Çözümleri Uzmanlığı’na sahip iş ortaklarının listesine ulaşmak için tıklayınız. Microsoft eğitimleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi alabileceğiniz global Microsoft eğitim sayfasına erişmek için tıklayınız.

Microsoft Yetkili Eğitim Çözümleri İş Ortakları:

• Eğitimler MCT'ler (Microsoft Sertifikalı Eğitmen) tarafından verilir: Microsoft sertifikalı eğitmenler, Microsoft ürünlerini geliştirmede, uygulamada ve desteklemede deneyim sahibi olup bu bilgilerini Microsoft standart kurs içerikleriyle katılımcılara aktarmak üzere yetiştirilmiş profesyonel eğitimcilerdir.
• Microsoft CPLS’ler, Microsoft'un belirlediği standartlara sahiptirler.
• Eğitimlerde Microsoft tarafından hazırlanan eğitim dökümanları (MOC) kullanılır.
• Müşteri memnuniyeti her eğitimden sonra yapılan değerlendirmeler ile Microsoft tarafından yakından takip edilir.

Üniversitelerin ve bazı akademik enstitülerin dahil olduğu IT Academy’lerden öğrenciler müfredat dahilinde Microsoft eğitimlerini alabilmektedir. Türkiye’de ilgili IT Academy programına akredite olan eğitim kurumlarının listesine erişmek için tıklayınız.