Jump to: Page Content, Site Navigation, Site Search, Site Map

Windows 7 Yükseltme Seçeneği

Sık sorulan sorular

SSS 

Tümünü genişlet

Windows 7 Yükseltme Seçeneği nasıl işler?

Windows 7 Yükseltme Seçeneği, katılımcı kişisel bilgisayar üreticileri aracılığıyla seçilen kişisel bilgisayarlarda ve Windows Vista paket ürününün koşullara uygun şekilde satın alınmasıyla Microsoft üzerinden kullanılabilir. Windows 7 Yükseltme Seçeneği Windows Vista Home Premium, Business ve Ultimate sürümleri için geçerlidir. Windows 7 yükseltmeniz ilgili sürüme karşılık gelecektir: dolayısıyla sırasıyla Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional (Windows Vista Business yükseltmesi) veya Windows 7 Ultimate alırsınız. Windows 7 Yükseltme Seçeneği programı 26 Harizan 2009 ile 31 Ocak 2010 arasında yürütülmektedir. Tekil kişisel bilgisayar üreticileri kendi kişisel bilgisayarlarında seçeneği daha kısa süre boyunca sunmayı tercih edebilir. Teklif ayrıntıları, fiyatlar ve yükseltmeyi teslim etme yöntemleri farklılık gösterir. Yeni kişisel bilgisayar satın almayla ilgili ayrıntılar için, lütfen üreticinin web sitesine bakın.

Windows 7 Yükseltme Seçeneği programı nedir?

Önceden Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business veya Windows Vista Ultimate yüklenmiş, özel olarak belirlenmiş kişisel bilgisayarlar, eşdeğer Windows 7 ürününe yükseltme koşullarına uygun olabilir.

Windows Vista için "eşdeğer" Windows 7 ürünleri hangileridir?

Windows Vista Home Premium -> Windows 7 Home Premium
Windows Vista Business -> Windows 7 Professional
Windows Vista Ultimate -> Windows 7 Ultimate

Kişisel bilgisayar veya yazılım programının teklif koşullarına uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bir kişisel bilgisayar veya yazılım programının koşullara uygun olup olmadığını paketten veya ürünle ilişkili pazarlama belgelerinden anlayamıyorsanız, ürünün program kapsamında olup olmadığını öğrenmek için lütfen perakende satıcınıza veya kişisel bilgisayar üreticisine başvurun.

2009 yılının Temmuz ayında Windows Vista Home Premium içeren yeni bir kişisel bilgisayar aldım. Neden Windows 7 Yükseltme Seçeneği teklifi koşullarına uygun değilim?

Windows 7 Yükseltme Seçeneği'ne katılıma kişisel bilgisayar üreticileri karar vermektedir. Tekliflerin uygulanmasının maliyeti nedeniyle belirli modeller, belirli süreler veya belirli pazarlar için programa katılmayabilirler. Kullanılabilirliği daha iyi anlayabilmeleri için, müşterilerin kişisel bilgisayar üreticileriyle çalışma yürütmesini öneririz.

Koşullara uygun bir ürün satın aldıktan sonra Windows 7 yükseltmesi için nasıl sipariş veririm?

Kesin uygulama ayrıntıları kişisel bilgisayar üreticisine ve perakende satıcıya göre değişebilir, bu nedenle lütfen satın aldığınız ürünle birlikte gelen teklif belgelerine başvurun. Bazı ilgili kişi bilgileri ve program ayrıntılarına Windows 7 Yükseltme Seçeneği sayfamızdan ulaşılabilir.

Windows 7 yükseltmemi edinmek için ne yapmam gerekiyor?

Yeni kişisel bilgisayar satın alımlarında, paraya çevirme ayrıntılarıyla ilgili olarak kişisel bilgisayarınızla birlikte gelen ambalajın içinde bir form arayın. Yükseltmenin nasıl edinileceğine ilişkin bilgi bulamıyorsanız, koşullara uyan bir kişisel bilgisayar satın aldıysanız kişisel bilgisayar üreticisine başvurun. Kişisel bilgisayar üreticisi ilgili kişi bilgilerini aramaya Windows 7 Yükseltme Seçeneği sayfamızdan başlayabilirsiniz.

Ne zaman sipariş vermeliyim?

Son tarihlerle ilişkili bilgileri, kişisel bilgisayarınızla birlikte gelen bir kupon veya formda bulabilirsiniz. Kuponu veya sipariş formunu bulamıyorsanız, koşullara uyan bir kişisel bilgisayar satın aldıysanız kişisel bilgisayar üreticisine başvurun. İlgili kişi bilgilerini aramaya Windows 7 Yükseltme Seçeneği sayfamızdan başlayabilirsiniz.

Yükseltme ek masraf getirir mi?

Yeni kişisel bilgisayar satın alımlarında, yükseltme teklifleri kişisel bilgisayar üreticisine göre değişir; bu nedenle ayrıntılar için üreticiye başvurun. İlgili kişi bilgisi aramaya Windows 7 Yükseltme Seçeneği sayfamızdan başlayabilirsiniz.

Windows 7 Yükseltme Seçeneği ne kadar süreyle kullanılabilir?

Program 26 Haziran 2009 ile 31 Ocak 2010 tarihleri arasında geçerlidir. Ancak, yeni kişisel bilgisayar satın alımlarında, kişisel bilgisayar üreticiniz bu tarih aralığı içinde daha kısa bir program dönemi sunmayı tercih edebilir. Geçerli tarihler ve teklifi paraya çevirme ayrıntıları için kişisel bilgisayar üreticinize danışın.

Siparişimi verdikten sonra Windows 7 yükseltme ürünümü ne zaman alırım?

Ürünün teslim süresi teklife ve konuma göre farklılık gösterebilir.

Koşullara uyan Windows Vista Business tabanlı bir kişisel bilgisayar satın aldım, ancak eski sürümü yükleme haklarımı kullanarak Windows XP Professional yükledim. Hala yükseltme koşullarına uygun muyum?

Evet, Windows Vista Business Orijinallik Sertifikası (COA) ile satılmış, Windows XP Professional yüklü olan ve diğer tüm program teklifi gereksinimlerini yerine getiren bir sistem, Windows 7 Yükseltme Seçeneği teklifi için uygun olabilir. Sağlanacak olan Windows 7 yükseltme medyasının Windows Vista ürün yükseltmeleri için tasarlandığını lütfen unutmayın. Windows 7 yükseltmesini Windows XP çalıştırmakta olan bir kişisel bilgisayara yüklüyorsanız, Windows 7'ye geçişi gerçekleştirmek için, dosyalarınızı yedeklemeniz, Windows 7 ürününü temiz yüklemeniz, ardından uygulamalarınızı yeniden yükleyip dosyalarınızı aktarmanız gerekecektir.

Yükseltme medyası yalnızca optik DVD'de bulunmaktadır. Uyumlu bir DVD sürücüm yoksa ne yapmalıyım?

Uyumlu bir DVD sürücü kullanamıyorsanız, yüklemeyi kendiniz yapmak istiyorsanız bir tane kiralamanızı, ödünç veya satın almanızı öneririz. Alternatif olarak, kişisel bilgisayarınızı ve DVD'yi, yükseltmeyi yapmak için kullanılabilecek bir DVD sürücüsü bulunan bir hizmet sağlayıcıya da götürebilirsiniz. Bu işlem ücretli olabilir.

DVD'mi aldım ve Windows 7'yi yüklemeye çalıştım ancak yükseltmeyi gerçekleştiremiyorum. Destek için kime başvurmalıyım?

Windows 7 Yükseltme Seçeneği teklifiniz Windows Vista tabanlı bir kişisel bilgisayarla geldiyse, kişisel bilgisayar üreticiniz tarafından desteklenir; bu nedenle lütfen destek için bu şirkete başvurun. Perakende paket yazılım ürünü (kişisel bilgisayardan ayrı satılır) satın aldıysanız, Microsoft tarafından desteklenir. Microsoft desteği hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Yardım ve Destek sayfasına bakın. Ayrıca, Windows 7 DVD'nizde bulunan diğer Yükseltme Desteği bilgilerine bakmak isteyebilirsiniz.

Windows 7 ne zaman piyasaya sürülecek?

Windows 7, 22 Ekim 2009'da piyasaya sürülmüştür.